Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 2.11.2020

0

Pět holí: Spor

Tématem týdne je spor s autoritou. Bude se nám chtít vzdorovat vůči pravidlům, veřejně či skrytě. To zahrnuje širokou škálu možností – od otevřených protestů přes drzé odmlouvání až k zákulisním pletichám a drobným naschválům. Způsobů je mnoho, podstata jediná – pocit, že někdo neúměrně zasahuje do našich osobních práv a svobod, pohár trpělivosti přetéká.

Karta varuje, že nahromaděný vzdor potřebuje ventil a může snadno vytéct jakýmkoli slabým místem. Proto je lepší jít tomu naproti a vypustit bublající oheň řízeně, konkrétní fyzickou činností nebo sportovní aktivitou. Raději včasná prevence než zasáhnout nevinné.

Nedílnou součástí tématu je i zapojení osobní autority všude, kam sahá její kompetence. Mnohým sporům předejdeme, když správně rozlišíme kompetenční hranice. Výzvou je nestarat se tolik o blaho druhých, ale důsledně zametat před vlastním prahem. Pochopitelně ne pod koberec 🙂

Pět holí může znamenat i vnitřní boj, který svádíme sami se sebou. Naše dominantní část se snaží umlčet cosi, co je v menšině. Nejvyšší čas menšinu vyslechnout a pokusit se do celku zapracovat i její práva na život. Výzvou je hledat řešení mimo rámec bojového ringu. Není všechno buď a nebo, jen to chce zapojit víc kreativity.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 1.11.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Rider-Waite a Mýtický.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *