Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 12.10.2020

0

Sedm pohárů: Zkaženost

Sedm pohárů je na první pohled nesympatická karta. Je jako žabinec, který pokryl zdravou vrstvu emocí. Indikuje touhu vymanit se z nařízených mantinelů bez ohledu na důsledky. Popustit otěže, třeba jen ze vzdoru.

Stejně tak může ukazovat závist vůči těm, kteří si to vyhození z kopýtka dovolí, zatímco my ostatní spořádaně držíme hubu a krok.

Pohárová sedmička přeje neplechám, ale taky varuje před vysokou cenou, kterou bude třeba zaplatit. Tu cenu většinou zaplatí blízcí, což bolí dvojnásob.

Těžké doby bývají zkouškou charakteru. Mohou bujet pomluvy nebo dokonce sklony k udávání (žalování). Velkou výzvou bude zachovat si důstojnost a sebeúctu.

Doprovodná karta apeluje na lidskost a pocit sounáležitosti. Utrhnout se z řetězu může být lákavé, ale taky krátkozraké a destruktivní.

Važme si toho, co máme. Nenechme se požrat hydrou strachu, závisti a podezíravosti. Život nekončí, jenom se mění. Hlavu vzhůru!

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 11.10.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Röhrig a Gill.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *