Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 28.9.2020

0

Deset mečů: Zkáza

Karta nepatří mezi oblíbené, na první pohled cítíme zoufalství a beznaděj. Často je na ní zobrazen muž, ležící na zemi obličejem dolů, v zádech zabodnutých deset mečů. Zničený, bez šance pohnout se vpřed. Ale proč?

Meče jsou především myšlenky, tudíž právě ony budou zdrojem nějakého propadu či skepse. Můžeme se ocitnout v mentální pasti, uvěřit černým scénářům nebo pocitům bezvýchodnosti. V takovém případě karta většinou upozorňuje, že stav mysli a reality není týž.

Deset mečů ve výkladu dokáže vyhmátnout sebedestruktivní chování mysli, jehož výsledkem bývá sebelítost, apatie nebo bezmocný vztek. Týká se obvykle inteligentních lidí, kteří o situacích přemýšlejí, ale komponenty těch situací nerovnoměrně akcentují. Pomáhá přidat nové úhly a z těch stávajících drobátko ubrat na intenzitě. Řešení může být doslova na dosah.

Meče mohou kromě myšlenek představovat i slova. Dejme si extrémní pozor na jazyk. Deset mečů je zhmotněním rčení, že slova mohou i zabíjet. Naději, důvěru, sebevědomí. Nedejme si nic z toho vzít, a ani to neberme ostatním.

Držím palce, ať náročný týden přežijeme ve zdraví!

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 27.9.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Rider-Waite, Röhrig.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *