Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 14.9.2020

0

Šest pohárů: Rozkoš

Pohárová šestka obrací naši pozornost do hluboké podstaty pletiva, ze které je utkána naše osobnost. Podvědomé vazby k předkům, vztahové vzorce, které se po generace s malými obměnami opakují. Může se také vyvalit drobné tajemství, které nám umožní vidět široké souvislosti, budeme-li mít oči a mysl dokořán.

Čím déle se na kartu dívám, tím více cítím světlo, které touží dopadnout na tabuizované téma nebo prostě tajemství. Nikdo netoužíme tahat kostlivce ze skříní, ale zároveň to bývá jediná možnost, jak v minulosti doopravdy uklidit. Ta úleva za to stojí.

Klasicky bývá šestka pohárů o vztazích, třeba i těch vášnivých a takzvaně zakázaných. Ale to není všechno. Karta mi dnes říká, že v týdnu dostaneme příležitost poznat, které vztahy jsou jen nablýskané pozlátko na velmi vratkých nohou. Proto opatrně s popíráním a snahou se těch vratkých nohou za všech okolností držet.

Letitá zkušenost s kartami mě poučila, že poznání nesouvisí s morálkou a moralizováním. Je lepší strčit předsudky do šuplíku a vnímat pravdu čistým srdcem. I tu šokující a nepříjemnou. Je to jako rozříznutí ukrytého vředu – nejdřív se vyvalí smrdutý hnis, ale pak se dostaví uzdravení. A o tom je v důsledku pohárová šestka – o vztahových uzdraveních.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 13.9.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Röhrig a Legacy.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *