Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 31.8.2020

0

Eso disků

Karta eso disků potvrzuje starou pravdu, že kdykoli něco končí, něco jiného zároveň začíná. Jde o věčný koloběh života, který může být tu a tam obtížné akceptovat, ale nelze mu úplně vzdorovat. A právě teď si máme uvědomit všechna ta nová semínka, která s trochou láskyplné péče mohou vzklíčit.

Zárodečné eso disků na jedné straně připomíná koloběh zániku a zrození, ale také připomíná jedinečnost každého zrozence. A tak přestože je tu září a nový školní rok na spadnutí, nebude podle dostupných indicií stejný jako tolikrát před tím.

A v tom je poezie vytažené karty. Jakkoli se můžeme v obecné rovině spolehnout na opakující se zákonitosti a pravidla, v jednotlivostech musíme být neustále otevřeni změnám, které v důsledku znamenají růst. A to i tehdy, kdy nám právě nejdou pod nos.

A ještě jednu věc eso disků často připomíná. Pokud máme k dispozici semena smrku, buk nám z nich nevyroste, i kdybychom se samou snahou přerazili. A komu snad označení na semínkách vymazali, nechť je zasadí a nechá se překvapit. Je to efektivnější než semínka zkoumat pod mikroskopem tak dlouho, až ztratí klíčivost.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 30.8.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Druidů a Vision quest.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *