Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Král pohárů

1

Typ:   romantický rytíř

Král pohárů pozitivně

Vodní král pohárů je citlivý a zranitelný muž, gentleman ze staré školy. Laskavý, soucitný, intuitivní, s bohatou fantazií. Má umělecké sklony a dobrý vkus, silné vztahy k rodině a rodinným tradicím. Je věrný a ctí morálku. Umí se dobře vcítit do lidí kolem sebe, má srdce na dlani a láskyplná ochranná křídla. Dovede prosadit sociální projekty nebo bojovat za vznik charitativní nadace. Humanista, který si velmi cení života – lidí i zvířat. Umí udržet tajemství druhých a pochopit jejich trápení, může mít přirozené léčitelské schopnosti a terapeutické vlohy. Bez zábran vyjadřuje city a emoce. Je romantický a svou milovanou zahrnuje projevy lásky. V sexu něžný a pozorný, rád se mazlí, ale je v něm skrytá i vášeň. Dovede vycítit a uspokojit potřeby svého protějšku. Fyzicky může působit trochu zženštile, většinou mu záleží na tom jak vypadá – i silák, co se v posilovně natřásá před zrcadlem, může mít pod hromadou svalů citlivou dušičku krále pohárů. Více než peníze ho zajímá účel a náplň práce, kterou dělá, protože peníze vnímá jako nutnost, aby zabezpečil rodinu.. tohle nejsou workholici, chtějí být s rodinou a prožívat společné chvíle.

Král pohárů negativně

Když nenajde ventil pro své city a schopnosti, může se král pohárů utápět v žalu, litovat se, propadat sebetrýznění. Ve své snaze udělat vše pro rodinu může obětovat sám sebe a své potřeby. Je nápomocen každému a neumí říkat NE. Rodinné vztahy si může idealizovat, může to být maminčin mazánek, který místo partnerky hledá kopii své matky. Nebo romantik, co skládá veršíčky a hraje na housle pod balkónem, ale k další fázi vztahu se už nemá. Také to může být smutný hrdina, který hluboce a někdy dramaticky prožívá a psychicky neunáší problémy širokého okolí a je tak pořád rozhozen a v depresi. Může to být i bohém a snílek, který žije více ve svých fantaziích než ve skutečném světě, umělecké schopnosti může utápět v alkoholu.

Celkový obraz

Většina žen ukazuje na tuto kartu, když hledá ideálního partnera, protože většině žen projevy citů od muže velmi chybí. Skutečnost je ale taková, že v realitě považují takové muže za slabochy, pasivní bábovky, za málo mužné. Je to sice úžasně citlivý romantik, který nosí pravidelně květiny a vyznává lásku rád a často, ale nelze od něj tak úplně očekávat že bude stát na zemi, v potu tváře pracovat rukama (pokud to nebude dělat pro radost), intelektuálně mluvit o všem a o ničem, a „chlapsky“ pracovat jako horník či hasič. On spíš bude v zázemí jako lékař, kuchař, psycholog či terapeut. Neviditelný a oddaný pomocník pro všechny potřebné a pro svou rodinu zvláště.

Příhodná povolání

Kadeřník, módní návrhář, hudebník, malíř, mecenáš umění, psycholog, lékař či léčitel, terapeut, kněz, ochránce zvířat.

Pro ilustraci jsem použila obrázky z tarotů Crowley, Japaridze, Gill.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *