Home

Ing. Ivana Semerádová

  telefon: +420 603 432 150

email: info@protistresu.cz

 
Home | KONZULTACE | HARMONIE TĚLA | BYLINNÁ MÝDLA | PROFIL A CENÍK
 
 
 
 

JEMNÁ, DĚTSKÁ, KVĚTINOVÁ, NA POHODU

LEVANDULE S RŮŽÍ

Levandule je tradičním ochráncem čistoty, její chladivé, tonizující i dezinfekční účinky byly v mýdlech využívány od pradávna. Růže do té přemíry čistoty vnáší šarm a kouzlo nepoznaného. Dohromady se jedná o nenápadné mýdlo, které svou krásu a účinnost nedává okázale najevo. I jeho vůně je jemná, čistotná. Nechá vyniknout Vaši osobní vůni a jedinečnost.

Použité suroviny: květ levandule a růže, řebříček, mydlice, ovesná moučka, bambucké máslo, kokosový olej, ricinový olej, mandlový olej, slunečnicový olej, kakaové máslo, fialová mica, voda, hydroxid sodný, ÉO levandule, tea tree, limetka. Do mozaiky bylo použito mýdlo z růží a mýdlo z květu černého bezu.

RŮŽE KAM SE PODÍVÁŠ

Několik druhů růží - od jemné růže šípkové až bohatou růži stolistou dává mýdlu pečující něhu i žensky pevnou stálost. Milovníci růží si najdou svůj vlastní odstín, kterým se v koupeli mohou potěšit.

Použité suroviny: okvětní plátky různých druhů růží, bambucké máslo, kokosový olej, mandlový olej, ricinový olej, slunečnicový olej, kakaové máslo, včelí vosk, růžová MICA, destilovaná voda s růžemi, hydroxid sodný, ĚO růže, růžové dřevo a cedr. Do mozaiky bylo použito hravé mýdlo z borůvčí a vřesu.

BORŮVKY A VŘES

Skotačivé mýdlo s vůní lesní mýtiny, na které roste spousta bylin a voní borůvky a vřes. Výživnou hodnotu mýdla umocňuje přesátá moučka z ovesných vloček, v bylinné směsi je zastoupen list borůvky a lísky, kvetoucí nať vřesu a řepíku. V mozaice pracují růžové květy a fialky v čokoládě. Mýdlo je osvěžující a rozhodně netradiční.

Použité suroviny: ovesná moučka, borůvčí, list lísky, kvetoucí nať vřesu a řepíku, olivový olej, kokosový olej, ricinový olej, bambucké máslo, mandlové máslo, slunečnicový olej, včelí vosk, vodní destilát z vřesu, hydroxid sodný, ÉO borůvka, borovice, frézie s hruškou.

RŮŽE S OSTRUŽINOU

Spousta růží, jemná ovesná moučka, zajímavá vůně kombinující růži s ostružinou a špetička červeného okru. To je mýdlo, které nepadne do oka každému. Je svérázné a svou energií trochu pichlavé. Ve správných rukou se mění ve spolehlivého a užitečného pracanta, který dokáže zpříjemnit společné chvíle.  Základní mýdlová receptura byla použita stejná jako u luxusního jasmínového mýdla, které si našlo své stálé obdivovatele.

Použité suroviny: okvětní plátky růží, ovesná moučka, červený okr, kokosový olej, kakaové máslo, mandlový olej, ricinový olej, mandlové máslo, babassu olej, květová voda z růží, hydroxid sodný, ÉO růže a ostružina s bazalkou.

SPECIÁLNÍ - NA VLASY

CHMELOVÉ MÝDLO NA VLASY

Jedna z osvědčených babských rad praví: omývejte vlasy pivem, byste je měli husté a lesklé a předešli jejich vypadávání. Proti tomu se nedá nic namítat, navíc pivo bývá ve většině domácností pěkně po roce. Efektivnější a lihuprosté řešení je odvar z chmelových šištic a nebo právě toto bylinné mýdlo, které je chmelem nabité. Aby na všechnu práci nebyl chmel sám, pomáhají mu mladé březové listy a také vybraná směs kvalitních rostlinných olejů. Kromě klasiky jmenujme především olej konopný a nimbový, které jsou pro vysoký obsah omega 6 nenasycených mastných kysel pro ošetření vlasové pokožky obzvláště vhodné.

Použité suroviny: chmelové šištice, list břízy, ovesná moučka, kokosový olej, bambucké máslo, ricinový olej, olivový olej, slunečnicový olej, konopný a nimbový olej, včelí vosk, voda, hydroxid sodný, ÉO kašmír, lipový květ a levandule.

PÁR NEZBYTNÝCH INFORMACÍ

Mýdla byla připravena metodou za studena z velmi kvalitních rostlinných másel a olejů, některá s přidáním pravého včelího vosku. V žádném není ani stopa palmového tuku!

Je to hra, tvoření. Nejde o žádnou výrobu. Z jednoho receptu vznikne vždy jen pár originálních kousků. Chemické vzdělání mi velí dosahovat optimálních hodnot pro tvrdost, mycí schopnost, pěnivost či zvláčnění kůže, ale vnitřní čarodějka potřebuje volnost a unikátní recepturu při každém tvoření,

Použité byliny jsou buď z osobního sběru nebo alespoň z prověřených zdrojů. Jejich kombinace v jednotlivých mýdlech je výsledkem znalostí i intuice. Všechny byliny jsou ručně a s láskou rozetřeny na jemný prášek, který zanechává v mýdle nesmazatelnou stopu. Fyzickou i energetickou. Aktivují otisk Stvořitele všude tam, kde to dovolíme.

 
 

 

 
 

PROBLEMATICKÁ PLEŤ (EKZÉMY, DEFEKTY KŮŽE)

 
 

DEVĚTSIL S KVĚTEM ČERNÉHO BEZU

Zklidňující mýdlo pro ekzematickou a podrážděnou pokožku. Síla devětsilového kořene ochraňuje před šířením negativních projevů a hojí drobné záněty. I květ černého bezu má protizánětlivé účinky, navíc zaceluje popraskanou pokožku a preventivně působí proti plísním. Mýdlo je bylinami nabité, ale pořád je to mýdlo, které si vychutná i naprosto zdravé tělo.

Použité suroviny: květ černého bezu, kořen devětsilu, řepík, divizna, kokosový olej, bambucké máslo, ricinový olej, mandlový olej, slunečnicový olej, babassu olej, včelí vosk, voda, hydroxid sodný, ÉO pomeranč a cypřiš.  Do mozaiky bylo použito mýdlo třezalkové, šalvějové a z květu černého bezu.

TŘEZALKA S PŘESLIČKOU

Lehké masážní mýdlo na tělo i obličej s vysokým obsahem hojivých bylin. Přeslička funguje jako čistící médium, které vymete každou škvírku a následně ji vyhojí. Třezalka se vrhne na případné záněty a vnese do pokožky nové světlo. Celkový dojem je mladistvý a rozzářený.

Použité suroviny: přeslička, třezalka, měsíček, kokosový olej, ricinový olej, olivový olej, slunečnicový olej, bambucké máslo, mandlové máslo, olej z lískových ořechů, včelí vosk, destilovaná voda s třezalkou, hydroxid sodný, ÉO heřmánek a citrón.

KVĚT ČERNÉHO BEZU S MEDEM

Ekzematiky prověřený květ černého bezu, tentokrát s přídavkem heřmánku a troškou včelího medu. Laskavé mýdlo, které ošetřuje a zklidňuje podrážděnou pokožku, K hojení přispívá i konopný olej a kořen lopuchu, použitý ve vodní fázi.

Použité suroviny: květ černého bezu, ovesná moučka, heřmánek, kořen lopuchu, kokosový olej, bambucké máslo, ricinový olej, mandlový olej, slunečnicový olej, konopný olej, včelí vosk a med, destilovaná voda, hydroxid sodný, ÉO kašmír, santálové dřevo s vanilkou. Uvnitř je mozaika z mýdel obsahujících měsíček, levanduli a čokoládu.

JITROCELOVÉ S KONTRYHELEM

Jemné antibakteriální mýdlo, vhodné pro suchou, šupinatou nebo podrážděnou pokožku. Velké množství jitrocele pomáhá zbavit pokožku nepřátelských zárodků a postupně zahojit napáchané škody. Kontryhel přidává k antibakteriální účinkům ty fungicidní, slouží především jako preventivní ochrana před napadením těla nejrůznějšími plísněmi. Při dobré snášenlivosti éterických olejů lze mýdlo s úspěchem použít i při potížích v intimní oblasti. 

Použité suroviny: jitrocel, kontryhel, kokosový olej, bambucké máslo, slunečnicový a ricinový olej, mandlové máslo, destilovaná voda, hydroxid sodný, ÉO pomeranč, citrón, limetka.

ŠALVĚJ S MĚSÍČKEM

Hojivé desinfekční mýdlo s vysokým obsahem šalvěje a měsíčku lékařského, vhodné pro každou pokožku. Zvyšuje obranyschopnost organismu, podporuje krevní oběh a stimuluje tvorbu nových buněk, aby pleť vypadala zdravě a mladě.

Použité suroviny: měsíček a šalvěj, kokosový olej, ricinový olej, olivový olej, slunečnicový olej, infúze měsíčku a šalvěje v bambuckém másle, kakaové máslo, včelí vosk, destilát z měsíčku a šalvěje, hydroxid sodný, ÉO pelargónie, citrón, borovice.

ŠALVĚJ S RŮŽÍ

Lehce masážní mýdlo s extra porcí léčivé šalvěje a smyslné růže. Šalvěj zvyšuje obranyschopnost organismu, podporuje krevní oběh a stimuluje tvorbu nových buněk, aby pleť vypadala mladě a zdravě. Okvětní plátky růží přinášejí smyslné a romantické tóny, které jsou podpořeny růžovým esenciálním olejem. Celková kompozice otevírá tělo vzrušení a životu.

Použité suroviny: šalvěj, okvětní plátky růží, sušené mango, špetka MICA pudru, olivový olej, kokosový olej, ricinový, olej, bambucké máslo, mandlové máslo, nimbový olej, včelí vosk, květová voda z růží a šalvěje, hydroxid sodný, ÉO růže a cedr.

 

 

CHCETE VYZKOUŠET?

 

Napište mi, o co máte zájem!

Mýdla připravuji v jednotkových množstvích, je to víc hobby než cokoli jiného. Prostá touha vyrobit něco užitečného vlastníma rukama. Ráda se o své výtvory podělím. Nemám žádný zvláštní ceník, obvykle si účtuji 1,20Kč za gram hotového mýdla. Hmotnost jednotlivých mýdel osciluje od 50 do 90 gramů, protože je krájím ručně a od oka.

Každému mýdlu kreslím na cestu obrázek, abych mu přidala ještě trochu láskyplné energie navíc.

   
 
 

Copyright © 2004-2015 Ing. Ivana Semerádová