Home

Ing. Ivana Semerádová

  telefon: +420 603 432 150

email: info@protistresu.cz

 
Home | KONZULTACE | HARMONIE TĚLA | BYLINNÁ MÝDLA | PROFIL A CENÍK
 
 
 
 

JEMNÁ, DĚTSKÁ, KVĚTINOVÁ, NA POHODU

RŮŽE KAM SE PODÍVÁŠ

Růže zná kouzla krásy a tohle mýdlo je růžemi nabité, od jemných květů růže šípkové až po bohatou růži stolistou. Dává pokožce něhu i smyslnost, nemá však intenzivní vyzývavou vůni, aby dostala prostor i přirozená vůně ženy.

Použité suroviny: okvětní plátky různých druhů růží, bambucké máslo, kokosový olej, mandlový olej, ricinový olej, slunečnicový olej, kakaové máslo, včelí vosk, růžová MICA, destilovaná voda s růžemi, hydroxid sodný, ĚO růže, růžové dřevo a cedr. Do mozaiky bylo použito hravé mýdlo z borůvčí a vřesu.

FIALKY S OŘEŠÍM

Zdánlivě nesourodá kombinace přináší jemnou eleganci květin, uzemněnou vitální energií ořešáku královského i kouzly opředené lísky obecné. Celkově se jedná o lehké a hravé mýdlo s příjemnou vůní a zvláčňujícím bonusem pro pokožku.

Použité suroviny: violka, lnice, třezalka, řebříček, ořešák, líska, ovesná moučka, kokosový, ricinový, slunečnicový olej, olej z vinných hroznů, bambucké a mandlové máslo, včelí vosk, destilovaná voda, hydroxid sodný, ÉO frézie, hruška, pomeranč. Do mozaiky jsem použila mýdlo z dubové kůry a mýdlo třezalkové.

MASÁŽNÍ S MYRTOU A LIPOVÝM KVĚTEM

Hrubší konzistence bylin předurčuje mýdlo pro zvýšené prokrvení pokožky. Myrta do ní následně vetře zkrášlující kouzla a lipový květ zahojí případné podráždění. Je to mýdlo k probuzení smyslů i těla, nedovolí upadat do letargie.

Použité suroviny: lipový květ, myrta, řepík, řebříček, zlatobýl, bambucké máslo, kokosový, ricinový a slunečnicový olej, mandlové máslo, destilovaný voda, hydroxid sodný, ÉO heřmánek, lipový květ, limetka.

Do mozaiky jsem použila levandulové a třezalkové mýdlo. Obě doplňují celkový záměr - probudit, ale nerozdráždit k nepříčetnosti. 

LEVANDULE S RŮŽÍ

Levandule je tradičním ochráncem čistoty, její chladivé, tonizující i dezinfekční účinky byly v mýdlech využívány od pradávna. Růže do té přemíry čistoty vnáší šarm a kouzlo nepoznaného. Dohromady se jedná o nenápadné mýdlo, které svou krásu a účinnost nedává okázale najevo. I jeho vůně je jemná, čistotná. Nechá vyniknout Vaši osobní vůni a jedinečnost.

Použité suroviny: květ levandule a růže, řebříček, mydlice, ovesná moučka, bambucké máslo, kokosový olej, ricinový olej, mandlový olej, slunečnicový olej, kakaové máslo, fialová mica, voda, hydroxid sodný, ÉO levandule, tea tree, limetka. Do mozaiky bylo použito mýdlo z růží a mýdlo z květu černého bezu.

SPECIÁLNÍ - NA VLASY

CHMELOVÉ MÝDLO NA VLASY

Jedna z osvědčených babských rad praví: omývejte vlasy pivem, byste je měli husté a lesklé a předešli jejich vypadávání. Proti tomu se nedá nic namítat, navíc pivo bývá ve většině domácností pěkně po roce. Efektivnější a lihuprosté řešení je odvar z chmelových šištic a nebo právě toto bylinné mýdlo, které je chmelem nabité. Aby na všechnu práci nebyl chmel sám, pomáhají mu mladé březové listy a také vybraná směs kvalitních rostlinných olejů. Kromě klasiky jmenujme především olej konopný a nimbový, které jsou pro vysoký obsah omega 6 nenasycených mastných kysel pro ošetření vlasové pokožky obzvláště vhodné.

Použité suroviny: chmelové šištice, list břízy, ovesná moučka, kokosový olej, bambucké máslo, ricinový olej, olivový olej, slunečnicový olej, konopný a nimbový olej, včelí vosk, voda, hydroxid sodný, ÉO kašmír, lipový květ a levandule.

PÁR NEZBYTNÝCH INFORMACÍ

Mýdla byla připravena metodou za studena z velmi kvalitních rostlinných másel a olejů, některá s přidáním pravého včelího vosku. V žádném není ani stopa palmového tuku!

Je to hra, tvoření. Nejde o žádnou výrobu. Z jednoho receptu vznikne vždy jen pár originálních kousků. Chemické vzdělání mi velí dosahovat optimálních hodnot pro tvrdost, mycí schopnost, pěnivost či zvláčnění kůže, ale vnitřní čarodějka potřebuje volnost a unikátní recepturu při každém tvoření,

Použité byliny jsou buď z osobního sběru nebo alespoň z prověřených zdrojů. Jejich kombinace v jednotlivých mýdlech je výsledkem znalostí i intuice. Všechny byliny jsou ručně a s láskou rozetřeny na jemný prášek, který zanechává v mýdle nesmazatelnou stopu. Fyzickou i energetickou. Aktivují otisk Stvořitele všude tam, kde to dovolíme.

 

 
 

 

 
 

PROBLEMATICKÁ PLEŤ (EKZÉMY, DEFEKTY KŮŽE)

 
 

KVĚT ČERNÉHO BEZU S MEDEM

Zklidňující mýdlo pro ekzematickou a podrážděnou pokožku. Síla devětsilového kořene ochraňuje před šířením negativních projevů a hojí drobné záněty. I květ černého bezu má protizánětlivé účinky, navíc zaceluje popraskanou pokožku a preventivně působí proti plísním. Mýdlo je bylinami nabité, ale pořád je to mýdlo, které si vychutná i naprosto zdravé tělo.

Použité suroviny: květ černého bezu, kořen devětsilu, řepík, divizna, kokosový olej, bambucké máslo, ricinový olej, mandlový olej, slunečnicový olej, babassu olej, včelí vosk, voda, hydroxid sodný, ÉO pomeranč a cypřiš.  Do mozaiky bylo použito mýdlo třezalkové, šalvějové a z květu černého bezu.

MATEŘÍDOUŠKA S TŘEZALKOU

Antibakteriální mýdlo vyčistí do hloubky i to, co je očím skryto. Vhodné na pleť s akné nebo malými kožními záněty. Třezalka také pomáhá s únavou pleti ze sluníčka. Jde o navýsost praktické mýdlo bez zbytečných kudrlinek.

Použité suroviny:  mateřídouška, třezalka, řebříček, výluh z devětsilu, ovesná moučka, kokosový olej, bambucké máslo, ricinový a slunečnicový olej, mandlové máslo, destilovaná voda, hydroxid sodný, ÉO tymián, pomeranč.

Do mozaiky jsem použila mýdlo s květem černého bezu, které změkčuje nekompromisní povahu mýdla a pomáhá hojit důsledky případného napadení pokožky vnějším nepřítelem.

TŘEZALKA S PŘESLIČKOU

Lehké masážní mýdlo na tělo i obličej s vysokým obsahem hojivých bylin. Přeslička funguje jako čistící médium, které vymete každou škvírku a následně ji vyhojí. Třezalka se vrhne na případné záněty a vnese do pokožky nové světlo. Celkový dojem je mladistvý a rozzářený.

Použité suroviny: přeslička, třezalka, měsíček, kokosový olej, ricinový olej, olivový olej, slunečnicový olej, bambucké máslo, mandlové máslo, olej z lískových ořechů, včelí vosk, destilovaná voda s třezalkou, hydroxid sodný, ÉO heřmánek a citrón.

JITROCELOVÉ S KONTRYHELEM

Jemné antibakteriální mýdlo, vhodné pro suchou, šupinatou nebo podrážděnou pokožku. Velké množství jitrocele pomáhá zbavit pokožku nepřátelských zárodků a postupně zahojit napáchané škody. Kontryhel přidává k antibakteriální účinkům ty fungicidní, slouží především jako preventivní ochrana před napadením těla nejrůznějšími plísněmi. Při dobré snášenlivosti éterických olejů lze mýdlo s úspěchem použít i při potížích v intimní oblasti. 

Použité suroviny: jitrocel, kontryhel, jahodník, kokosový olej, bambucké máslo, slunečnicový a ricinový olej, mandlové máslo, destilovaná voda, hydroxid sodný, ÉO pomeranč, citrón, limetka.

 

 

CHCETE VYZKOUŠET?

 

Napište mi, o co máte zájem!

Mýdla připravuji v jednotkových množstvích, je to víc hobby než cokoli jiného. Prostá touha vyrobit něco užitečného vlastníma rukama. Ráda se o své výtvory podělím. Nemám žádný zvláštní ceník, obvykle si účtuji 1,20Kč za gram hotového mýdla. Hmotnost jednotlivých mýdel osciluje od 50 do 90 gramů, protože je krájím ručně a od oka.

Každému mýdlu kreslím na cestu obrázek, abych mu přidala ještě trochu láskyplné energie navíc.

 

 

 
 

Copyright © 2004-2015 Ing. Ivana Semerádová