Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 2. 8. 2021

0

Královna pohárů

Vodní královna pohárů se často rozpouští ve vlastní říši pocitů a snů. Může odtud čerpat nekonečný zdroj inspirace, napojit se na múzy výtvarné, hudební i jiné. Je prima zastavit se a užít dosyta nabízené dary. Každý po svém, podle vlastní chuti.

Na královnu pohárů se nesmí spěchat. Vyjadřuje se často květnatě nebo v podobenstvích. Pocity a příběhy jsou její doménou spíš než čísla a rozbor faktů. Královny pohárů obohacují strohý svět analýz, rozvíjejí naši fantazii a dávají lidské sounáležitosti emocionální rozměr.

Královna pohárů říká, že tento týden máme popustit uzdu své představivosti a nebát se něco výtvarného či hudebního vytvořit. Může to být neumělé a naprosto neužitečné, jde spíš o to, abychom dali trochu prostoru té královně pohárů v nás. Abychom neztratili kontakt se svou říší pocitů a snů, abychom občersvili své lidství.

Zdravě živená královna pohárů nás vede k vybalancovanému soucitu a empatii. Dělá to po svém, většinou na nevědomé úrovni. Proto jsou cestou všechny ty pseudoumělecké výtvory – alespoň dokud je tvoříme srdcem, ne hlavou. Víc pravou než levou hemisférou.

Přeji nám všem hluboký ponor do vodní říše, ideálně se spoustou překvapivých zážitků.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 2.8.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Pohádkový od Lisy Hunt a Gill. Pod následujícím tlačítkem najdete odkaz na obecný popis karty z mé Školičky tarotu.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *