Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Karta týdne od 15. 2. 2021

Ivana Semerádová 0

Aeon / Poslední soud

Aeon či Poslední soud je velmi silná karta, která se po měsíci vrací, přestože předtím ležela celý rok nedotčená v balíčku.

Ve hře jsou karmická nebo stará rodinná pouta, která svazují naši osobnost a činí nás zranitelnými. Častěji se můžeme cítit někým nebo něčím ohroženi a nejradši bychom zalezli pod postel a počkali, až se to přežene.

Nemůžeme zvítězit nad duchy minulosti, ani to po nás karta nevyžaduje. Jen se máme na všechno to ohrožení podívat jako na film – z nové a méně zaujaté perspektivy. Bez hry na viníky a oběti, bez nevraživosti a křivdy. Tím se otevře brána k léčení, aniž bychom o něj museli výrazně usilovat.

Karta Aeon (Poslední soud) varuje, abychom nesoudili a vyvarovali se kritiky. Buďme shovívaví a plní tolerance. Tento týden je totiž náchylný k tomu, aby se nám kritika a soudy vymstily.

To platí i pro kritiky, které uvalujeme na sebe. Možná ze zvyku a nevědomky, ale o to častěji. Karta doporučuje cenzuru takových prohlášení a jejich výměnu za smířlivější verze. Není důvod být dokonalý, ale je důvod být lidský.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 14.2.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Mýtický a Universal Goddess.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *