Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Princezna holí

Ivana Semerádová 0

Typ:   vytrvalostní sportovkyně

Pozitivně: optimistická, hravá i hrdá, plná nadšení a chuti do života, temperamentní, chce svou sílu (energii) a vůli uplatňovat v každodenním praktickém životě, je zapálená a neohrožená, je ochotná přijmout rizika všeho nového, ale neustále u toho svádí vnitřní boj sama se sebou, se svým vlastním strachem – proto není zbrklá a ukvapená. Má ráda vzrušení, ale myslí na případné důsledky – např. když miluje rychlou jízdu autem, tak si vždy zapne pás a dobře si vybere místo a typ auta, kterým se bude prohánět (takovému královi holí jsou bezpečnostní opatření ukradená). Má aktivitu, rychlost i vůli ohně a zároveň vytrvalost a pracovitost (houževnatý trénink) země, takže se dobře uplatní ve sportech, kde může tyto atributy zkombinovat – běh na dlouhé tratě, bojové sporty silového charakteru, akrobatický rock´n´roll a podobně.

Negativně: sobecká, netrpělivá, s přehnanou potřebou se uplatnit a být vidět za každou cenu, sólistka, primadona, hrne se neohrabaně vpřed jako slon v porcelánu J nespoutaná a divoká, potřebuje spoustu volnosti, není ochotná se vázat a přijmout zodpovědnost; nebo má strach ze života a odmítá jeho příležitosti. Ona si žije po svém, a kdo se tomu nepřizpůsobí, tak má prostě smůlu.

Celkový obraz: oheň se v zemi necítí příliš dobře, protože nemá prostor k přirozenému uplatnění, země ho stahuje zpět, země může oheň i udusit; princezna na kartě (Crowley) drží za ocas tygra, který představuje její strach, ona se snaží svého strachu zbavit a jít aktivně vpřed (ten tygr strachu může být tou zemí, co sráží plamínky ohně). Velkou výzvou je jít dál bez ohledu na strach, možná něco zbořit, aby to nové mohlo vzniknout, jít za svými ideály a nenechat se zastrašit, nebát se změny. Má přirozený pud sebezáchovy, potřebuje se i ve vypjatých situacích cítit bezpečně. Tomu dobře rozumí lidé zemského ladění. Naopak si málokdy rozumí s vodními typy – to zaměření na citovou složku a prožitky princezna holí nechápe – pro ni je prožitek třeba sportovní klání s příchutí adrenalinu, ale držet se s někým hodinu za ručičku, to vážně nechápe, ona potřebuje akčnost. Není to žádný pecivál, přestože je pro ni důležité bezpečí domova, jí ale stačí pocit, že se má kam vracet, nemusí tam pořád být.

Příhodná povolání: policistka, trenérka ve fitness, běžkyně na lyžích, řidička dálkové přepravy a jiné.

Pro ilustraci jsem vybrala obrázky z tarotů Crowley, Röhrig, Gill.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *