Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Princ disků

Ivana Semerádová 0

Typ:   důkladný vyjednavač

Pozitivně:  houževnatý, pokorný, realistický, inteligentní, stabilní, názorově pevný, lační po vzdělání – ale ne pro nic za nic, on chce znát věci praktické, chce být co nejlépe připraven na život, pečlivě schraňuje informace, třídí je, dobře a dlouho si pamatuje, umí použít to, co se naučí – převést znalosti do praxe; přestože je zemský, je v pohybu – to dělá ten vzdušný aspekt – je rychlý, ale nikoli zbrklý, potrpí si na důslednost, ale nebývá to nesnesitelný puntičkář; pomalu a jistě si jde za svými ideály (krok za krokem); může dlouho trvat, než si na někoho nebo něco udělá názor – on opatrně a pozvolna sbírá informace, rozhoduje se na základě prokazatelných skutečností – ale když dojde k nějakému závěru, nepohne s ním ani stádo volů; když jde na jednání, je dobře a důkladně připraven – srovnané písemné podklady, obrazová dokumentace, prezentace – chce znát vše do posledního detailu, než něco koupí, tak si prostuduje na internetu všechny nabídky, porovná ceny i technické parametry, aby neudělal unáhlené rozhodnutí. Když za něčím jde, tak je ochoten dát do toho všechno, i sám sebe, svůj majetek – on prostě věří, že když je důkladně připraven, musí to dobře dopadnout

Negativně: tvrdohlavý, ale i natvrdlý, paličatý, zarputilý, může mít „dlouhé vedení“, kariérista, workholik, který se považuje za nepostradatelného – nikdo nedělá práci tak dobře jako on! Pracuje do vyčerpání, padne a může se ptát – proč vlastně? Stálo to za to? Pracovní vytížení může střídat s pocity prázdnoty a marnosti, mohou přijít i deprese, ve kterých se umí bravurně utápět, mívá pocity viny za špatnosti celého světa. Opatrný na peníze – může být až lakota a skrblík.

Celkový obraz: dovede hodiny mlčet, být zalezlý sám v pokoji a pracovat na počítači nebo číst knížky; mlčky umí sledovat rozhovor jiných, je zdánlivě nepřítomen, ale umí občas prohodit velmi příhodnou i vtipnou poznámku, mívá tzv. anglický humor, nevypadá jako vtipálek ani nevymetá večírky, ale přesto bývá mezi lidmi poměrně oblíben; nenamluví toho tolik, a když tak k věci, takže si nestačí udělat nepřátele 🙂

Má přirozený cit pro finanční a majetkové záležitosti, takže většinou nežije v chudobě, umí mít radost z materiálních věcí – bývá gurmánem a požitkářem všeho druhu. Chce na světě zanechat viditelnou stopu – postaví dům, zasadí strom, zplodí syna. Může mít „zlaté ručičky“ – neuvěřitelný talent odhalit skryté závady strojů a přístrojů a následně je opravit.

Příhodná povolání: knihovník, archivář, architekt, vynálezce v oboru stavebnictví, strojírenství, ale i chemie a farmacie, učitel matematiky či fyziky, finanční ředitel, realitní makléř, podomní prodavač.

Pro ilustraci jsem vybrala obrázky z tarotů Crowley, Röhrig, Wheel of change.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *