Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Královna holí

Ivana Semerádová 0

Typ:   laskavá autorita

Pozitivně: velmi odvážná, výkonná a samostatná žena, budící respekt, ale má srdce na pravém místě; je vášnivá a umí se snadno nadchnout, ale je taky věrná a oddaná – především svému nitru a svému srdci; vřelá, srdečná a upřímná optimistka, která dovede bojovat za to co cítí, je emancipovaná, rozhodně nesedí nikde v koutku; ostatní mohou mít pocit, že ona zvládne všechno na světě, je výborným znalcem lidských povah, často pomáhá radou i skutkem, ale sama si většinou o pomoc říci nedokáže, na to je příliš hrdá; a když už je opravdu v krizi, požádá o pomoc s úsměvem na rtech, takže jí tu krizi stejně nikdo nevěří. Navenek silná, uvnitř velmi zranitelná a většinou i zraněná. Prošla si svým utrpením a ví že je to cesta k hluboké přeměně. Je temperamentní, sportovně laděná, s výjimečným smyslem pro spravedlnost, pro kterou neváhá jít do střetu, pokud to považuje za nutné.

Negativně: pyšná, ješitná, samolibá, žárlivá, výbušná, netrpělivá, panovačná, je tak strašně schopná až jsou na ní lidé závislí, vytváří syndrom nepostradatelnosti, svou sílu může schovávat za citové vydírání, neumí ukázat své slabosti – nepláče, v krizích vtipkuje a nepožádá o pomoc ani na smrtelné posteli, může zneužívat své přitažlivosti a mimořádné vášnivosti, také se může pohrdavě povyšovat nad méně výkonné muže i ženy.

Celkový obraz: Tváří se že všechno zvládne i když je těsně před kolapsem; je zranitelná, ale nedává najevo svoje slabiny; na sto honů je z ní cítit autorita, okolí k ní může pohlížet s respektem a ona se často cítí velmi sama, chtěla by se lidem přiblížit, ale její vlastní schopnosti jí staví v očích okolí na pomyslný trůn, na kterém není moc šťastná. Muži s ní většinou soutěží, ona jim nedává pocit, že by ji měli ochraňovat. Velikou životní výzvou je uvést do souladu aktivitu, odvahu, energii s citlivým srdíčkem a touhou pomáhat druhým lidem. Nespotřebovávat energii na klamné masky suveréna, ale naučit se navenek projevovat v souladu s vlastním nitrem. Naučit se projevit slabost a požádat o pomoc.

Příhodná povolání: výkonná manažerka, ředitelka, soudkyně, lékařka, terapeutka např. v manželské nebo protidrogové poradně (tam kde uplatní soucit i autoritu), ale také feministka nebo ekologická aktivistka.

Pro ilustraci jsem vybrala obrázky z tarotů Crowley, Röhrig a Gill.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *